COMFORT

Comfort - odlehčená podešev v kombinaci s příjemnými přírodními materiály zaručují vysoké pohodlí a výjimečný komfort.

Zateplená obuv

Zateplená obuv

Voděodolný zátěr

Voděodolný zátěr použitý na textilním materiálu.

Reflex

Reflex - reflexní prvky na obuvi po lepší viditelnost a bezpečnost.

SOFT IMPACT CUSHION

Soft Impact Cushion - Polštářování stélky - technologie tlumícího polštáře ve stélce pro měkčí nášlap a větší pohodlí vašich nohou.

WATERPROOF

Waterproof - voděodolná úprava

HYDROGUARD

HydroguardTM - voděodolná membrána, která zajišťuje uvnitř obuvi optimální klima. Nepropustí vlhkost a chlad a současně zamezuje nadměrné kumulaci tepla. Outdoorová obuv vybavená membránou HydroguardTM poskytuje vysoký komfort i v extrémních podmínkách.

GORE-TEX

Membrána GORE-TEX® se přivýrobě turistických bot využívá už více než 20 let.Tato membrána s miliardou mikroskopických pórů na čtvereční centimetr je nejlepší zárukou voděodolné a přitom vysoce prodyšné obuvi. MERRELL však chce ještě víc. Jen to nejlepší je pro něj dost dobré! Proto s firmou Gore-Tex zahájil úzkou spolupráci a společně vyvinuli různé typy membrán navržených přímo na míru jednotlivým řadám značky MERRELL. Výsledek je revoluční. Membrána je nyní dokonale přizpůsobená typu obuvi. Lehkou botu určenou pro multi-sportovní aktivity membrána zbytečně nezatěžuje, je maximálně prodyšná a flexibilní. U kožené boty na vysoko-horskou turistiku, najdeme membránu silnější a odolnější.

PRODYŠNÉ A VODĚODOLNÉ: systém voděodolné a prodyšné konstrukce pro maximální pohodlí

FLEXIBILNÍ: speciální konstrukce poskytuje maximální pružnost ohybu pro plynulý pohyb

SKVĚLE PADNE: přirozený pohyb

TERMOINSOCK

Termo Insock - speciální stélka z materiálu EVA se 4-milimetrovou vrstvou plstěného materiálu pro lepší tepelnou izolaci. 

TERMOTEX

Membrána Termotex+ nepropustí vodu a chlad dovnitř obuvi.

VIBRAM

MERRELL A HISTORIE VIBRAM®

Vibram® vyrábí pryžové podešve pro horolezce a turisty od roku 1937. V roce 1935 vedl italský horolezec Vitale Bramani expedici do italských Alp. K přiblížení používali horolezci těžké boty pobité cvoky, ale pro vlastní výstup si přezuli lehké lezecké boty s tenkou podešví. Tyto lezecké boty se jim staly osudnými, když je zastihla krutá sněhová bouře: šest z nich zemřelo následkem omrznutí a vystavení nechráněným podmínkám. Tato tragická zkušenost vedla Bramaniho k vytvoření všestranné lezecké podešve. Nová pryžová konstrukce vyměnila pryžové podešve za železné cvoky. To umožnilo lezcům používat jedinou podešev a tudíž jediný pár bot k přiblížení, výstupu i sestupu z vrcholu.

V roce 1954 byl v Itálii založen výrobní závod a od té doby je žlutá osmiúhelníková obchodní značka Vibram® synonymem spolehlivě přilnavých podešví pro horolezectví a trekking. V roce 1995 zahájily Merell a Vibram® spolupráci na sérii inovativních konstrukcí podešví zvyšujících kvalitu a protiskluzovou odolnost turistických bot Merell.

SCHOPNOSTI PODEŠVÍ VIBRAM®

Merrell používá podešve Vibram® u více než 75 % svých turistických, multisportovních a běžeckých modelů. Podešve Merrell - Vibram® předvádějí to nejlepší ze schopností konstrukce Vibram®:

- brzdné kolíky s ostrým úhlem a podkosená pata pro sestupy
- mnohosměrné tlačné kolíky ve tvaru „S“ pro výstupy
- žádné výstupky v klenbě, takže noha se ohýbá přirozeně
- žluté označení Vibram

VIBRAM® MULTI-SPORT™ PODEŠVE

Vzhledem v širokému využití Multi-Sport™ obuvi je jejich podešev designovaná pro široké pole sportovních aktivit. Po obvodu jsou kolíky uspořádány do tvaru „V“ s příčnými drážkami do vlhkých podmínek. Octogrip při chůzi stabilizuje nášlap a odraz. Vějířové uspořádání kolíků pod klenbou zajišťuje větší stabilitu.

VIBRAM® CHAMELEON™ PODEŠVE

Podešev je určena pro Trek a vícedenní Trek, stejně tak jako pro rychlou turistiku a veškeré outdoorové aktivity. Mnoho směrné oválné kolíky poskytují excelentní přilnavost, stabilitu a trakci na různorodém suchém i vlhkém povrchu.


SOFTSHELL

Funkční outdoorový materiál s voděodolnými prvky a ochranou proti větru
Asylum Navaho Peddy Big Fish Head Amazonas