Akce

Novinky

Chystáte se na jednodenní výšlap nebo náročnější vysokohorskou túru? Je fajn mít na sobě nepromokavé funkční oblečení, spolehlivý batoh nebo brýle, které vás ochrání před sluncem. To nejdůležitější je však správná bota. Špatně zvolená outdoorová obuv totiž dokáže udělat z příjemného výletu zážitek, na který nebudete rádi vzpomínat.

Hory, kopce, výlety? Vybírejte boty pečlivě a rozumně

Turistickou obuv vybírejte velmi pečlivě, zhodnoťte své možnosti a požadavky. Pokud věnujete svůj čas poctivému výběru, uvidíte, že se vám vaše snaha vrátí. Pánská i dámské trekové boty by totiž měly hlavně zjednodušit váš pobyt na horách. Nejdříve si zkuste odpovědět na otázku, kde se budete pohybovat.

Plánujete krátký letní výlet do nedalekých kopců? Budete se brodit vodou? Ideální volbou jsou lehké trekové sandály. Čeká vás delší túra po 
nezpevněných cestách? Dejte přednost pevnější outdoorové obuvi, která udrží stabilitu vašeho chodidla. Jestliže ale chcete strávit pár zimních dní v náročnější vysokohorském terénu, kotníková treková obuv z vysoce kvalitního materiálu by měla být povinnou výbavou. Ochrání vás před chladem a vlhkem, udrží nohy v pohodlí a ulehčí vám chůzi v náročném prostředí.

Jakou velikost? Větší než obvykle

Pokud navíc ponesete na zádech těžký batoh, nezapomeňte, že s tužší podešví s výrazným vzorkem podrážky se Vám půjde lépe. Dámskou i pánskou outdoorovou obuv také nemůžete srovnávat s lodičkami a polobotkami. I po tom, co si dáte na nohu dvě ponožky a do boty vložíte vložku, by vám bota měla být malinko větší.

Záchrana před chladem? Kvalitní ponožka

Pokud totiž u letních sandálů platí, že ponožky jsou tím největším nepřítelem, u trekové obuvi je tomu přesně naopak. Turistická bota Vám zajistí požadovaný komfort jen v kombinaci s kvalitní ponožkou. Ta by měla přirozeně izolovat chodidlo od boty, tlumit nárazy a zabraňovat tvorbě otlaků. Jednoduchá, ale dobrá rada nakonec? Vezměte si s sebou více párů, a pokud budete mít možnost, měňte je.

DSC_0274.JPG


 
Asylum Navaho Peddy Big Fish Head Amazonas