Akce

Novinky

Když investujete do kvalitních bot, chcete, aby vydržely léta. A my jen dodáváme, když se o ně budete dobře starat, je to naprosto reálné. Poradíme vám, jak se správně pečovat a jak čistit obuv, aby vám její nošen dělalo radost co nejdéle. Nejčastější chybou, kterou při nošení děláme, je špatné nazouvání obuvi. Pokud máte uzavřené boty, pořiďte si domů nazouvací lžíci. Vyhnete se tak zbytečnému lámání materiálu a propadlé patě.

Obuv čistíme kartáčkem a řídíme se doporučeními

Další důležitým aspektem je způsob čištění obuvi. Někteří z nás velmi rádi dávají tenisky nebo běžecké boty do pračky. A pak se diví, že se boty velice rychle ztrácí na tvaru a začínají se rozpadat. V žádném případě proto neperte boty v pračce, pokud pro tento způsob čištění opravdu nejsou určeny! Raději vezměte do ruky jemný kartáček, kterým hrubé nečistoty odstraníte. Větší špínu pak umyjte navlhčeným hadříkem. Boty také můžete omýt jemným mýdlem a teplou vodou, mýdlo však důkladně opláchněte!

Boty nesušte fénem nebo u topení

Naprosto školáckou chybou, které se dopouští velké množství lidí, je sušení vlhkých bot u přímo u zdroje tepla, ideálně u topení. Tím se však životnost obuv rapidně zkracuje, například useň tímto způsobem ztrácí svou vláčnost a začíná praskat. Pokud máte boty opravdu hodně vlhké, rozevřete botu, vytáhněte z ní stélku i tkaničky a vysušte ji při pokojové teplotě. Sice to bude trvat déle, ale nepoškodíte tak materiál obuvi.

Vyberte si vždy správnou obuv pro správné použití. Vybírejte také z kvalitních značek
Asylum Navaho Peddy Big Fish Head Amazonas