Akce

Novinky

Informaci o tom, že promáčená obuv by se neměla sušit blízko topení, už víte. Ale jak tomu promáčení předejít? Kromě toho, že je nutné chránit boty před chemickými vlivy a rozmáčením obecně (vzpomeňte si na nasolené silnice v zimě), můžete si také pořídit boty s membránou, která zabraňuje pronikání vlhkosti dovnitř boty. A každý materiál, jako třeba právě boty s touto technologií, si zaslouží ošetření vhodnou impregnací.

Vždy volte vhodnou impregnaci

Impregnaci vždy používejte podle toho, jaká je konstrukce a materiál boty. Berte na vědomí, že některé ochranné prostředky mohou změnit barvu a vzhled obuvi. Nejvíc je to vidět u usně, která je přírodní materiál. Když použijete impregnaci, bota velmi často změní o několik odstínů svou barvu. Aplikací vodoodpudivého impregnačního prostředku pro boty s membránou zase zajistíte kromě také vyšší odolnost vůči špíně a optimálních izolačních funkcí.

Různé materiály, různý postup

Obuv z hladkých usní

Čistěte vhodným kartáčkem, případně hadříkem. Vysušte a nakrémujte krémem. Vyhněte se používání samolešticích přípravků.

Vlasová useň – velur a nubuk

Obuv očistěte krepovým kartáčkem nebo speciální gumou. Používejte impregnaci ve spreji, nikdy krém!

Textilní obuv

Vyčistěte kartáčkem. Pokud to materiál dovolí, možné tak vlhkým hadříkem. Impregnujte sprejem na textil.

Kožená obuv

Vyčistěte hadříkem a mýdlovým roztokem. Po vyschnutí naneste krém na obuv nebo leštidlo. Barva  krému by měla odpovídat svršku boty, případně použijte neutrální krém.

Semišová obuv

Nepoužívejte vodu, vždy obuv čistěte za sucha – ideálně kartáčkem. Skvrny od oleje a mastnotu odstraňte vhodným čističem skvrn (na semiš a nubuk).

Vyberte si vždy obuv pro správné použití z kvalitních materiálů. Vybírejte vhodnou obuv podle značek i technologií.

Asylum Navaho Peddy Big Fish Head Amazonas